Bilbao vodio, pa spasavao bod protiv Granade

Izvor: B92, 27.Nov.2021, 00:03

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Granade podelili su bodove u uvodnoj utakmici 15. kola španske LaLige – 2:2 (1:2).

Domaćin je poveo već u 10. minutu kada je mrežu Luisa Maksimilijana pogodio kapiten Rudi Garsija.

Ali, u razmaku od 10 minuta Granada je preokrenula golovima Darvina Mačisa u 25. i Horhea Moline u 34. minutu.

Od tog momenta na "San Mamesu" smo gledali uglavnom samo napade Bilbaa.

Oni su plodom urodili tek u 74. minutu, a autogol se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pripisuje golmanu gostiju Maksimilijanu.

U osmom minutu nadoknade pre vremena je teren morao da napusti fudbaler domaćih Injigo Martines koji je isključen posle asistencije VAR sistema.

Atletik Bilbao je sada na 8. mestu sa 20 osvojenih bodova, dok je Granada skočila na 16. mesto sa 12 bodova.