Bilbao okrenuo Betis od 0:2 do 4:2

Izvor: B92, 27.Avg.2023, 23:35

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Betis rezultatom 4:2 (3:2) u 3. kolu španske LaLige.

U prvom poluvremenu videli smo vatromet golova i veliki preokret domaćeg tima nakon što su zeleno-beli posle 10 minuta vodili sa 2:0.

Strelci su bili Vilijan Žose već u 2. minutu i Isko koji je u 10. postigao prelep pogodak.

Međutim, već do velikog odmora Bilbao je bio u prednosti, zahvaljujući dva dosuđena penala koja je u izjednačenje pretvorio Vesga u 30. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i 45. minutu

U dugačkoj nadoknadi, karakterističnoj za španski fudbal, Guruseta je stigao da postigne pogodak za 3:2 u korist domaće ekipe.

Taj rezultat je dugo bio na snazi, sve do 84. minuta kada je Unai Gomes postavio konačan rezultat i potvrdio trijumf Bilbaa.

Baski posle tri kola imaju šest osvojenih bodova i nalaze se na 5. mestu, dok je Betis ostao na četiri boda i 9. poziciji.