Biciklista Jovanović odustao posle 150 kilometara, Žilber šampion sveta

Izvor: Blic, 24.Sep.2012, 00:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski biciklista Nebojša Jovanović nije uspeo da završi drumsku trku na prvenstvu sveta u Holandiji za vozače mlađe od 23 godine, pošto je odustao posle 150 kilometara.

Prvo mesto pripalo je Belgijancu Filipu Žilberu, koji je stazu dugu 267 kilometara prešao u vremenu 6:10,41.

Drugo mesto pripalo je Holanđaninu Edvardu Hagenu sa četiri sekunde zaostatka, dok je bronzu osvojio Španac Alehando Belmonte, koji je zaostao sekund više.

Istovremeno, u juniorskoj konkurenciji srpski reprezentativac Miloš Borisavljević zauzeo je 24. mesto. Preostala dvojica srpskih juniora Marko Polumirac i Stefan Stefanović nisu završili trku.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.