Bez protesta u Čelsiju zbog Malude

Izvor: B92, 15.Sep.2012, 11:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez protesta u Čelsiju zbog Malude

Menadžer Čelsija Roberto Di Mateo rekao je da ne očekuje protest igrača iz revolta što je Floran Maluda izbačen iz prvog tima.

Di Mateo je, takođe, umanjio značaj tog poteza i poređenje sa onim što se desilo prošle sezone sa Nikolasom Anelkom i Aleksom, što je kasnije dovelo do odlaska Andrea Viljas-Boaša sa klupe 'plavaca'.

Igrači su prihvatili odluku koju smo doneli i fokusirani su samo na ciljeve koje smo postavili pred sebe za ovu sezonu“, rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Di Mateo.

Kada je Viljas-Boaš doneo sličnu odluku u vreme dok je bio menadžer Čelsija, igrači su izrazili veliko nezadovoljstvo, dok je njegov naslednik dobio pohvale što je uspeo da potom umiri tim. Ipak, Di Mateo je prošle nedelje pokazao i drugu stranu, pošto je zajedno sa čelnicima kluba odlučio da Maludu izbaci iz prvog tima, pošto je odbio nekoliko ponuda za transfer, iako je izrazio želju da napusti klub.

Maluda, kojem ugovor ističe sledećeg leta, svoju frustraciju je iskalio tako što je vest objavio na Tviteru, ali, prema rečima Di Matea, nije uspeo da mobiliše svoje saigrače.

Poslednjih meseci, on je izrazio želju da napusti klub, ali se to nije desilo. Mi smo nastavili dalje, doveli neke druge igrače i sa njima ćemo raditi ove sezone. Ovu odluku smo zajedno doneli klub i ja. Naravno, ovo nije veoma pozitivna poruka njemu, ali, moramo da gledamo svoje interese i zato je doneta takva odluka“, naglasio je Di Mateo.

Uprkos tome što se nije našao na spisku igrača Čelsija za Ligu šampiona, Maluda je među igračima na koje ’plavci’ računaju u prvoj polovini sezone u Premijer ligi. Upitan da li je francuski fudbaler već odigrao svoju poslednju utakmicu za šampiona Evrope, Di Mateo je rekao:

Ne znam, videćemo šta budućnost donosi. Ali, on sada trenira sa mladim timom, a naredni prelazni rok je tek u januaru“.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.