Izvor: B92, 29.Sep.2013, 22:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bez problema sa gejevima u Sočiju
Predsednik MOK Tomas Bah rekao je da je dobio uveravanja ruskih zvaničnika da zakon o homoseksualizmu neće uticati na sportiste tokom ZOI u Sočiju 2014. godine.
Deo međunarodne javnosti oštro je kritikovao Rusiju nakon što je usvojila rigorozni zakon koji zabranjuje aktivnosti koje bi mogle biti protumačene kao propagiranje homoseksualizma.
Zagovornici zakona tvrde da on ima za cilj zaštitu maloletnika, a kritičari kažu da će ugroziti slobodu izražavanja. Bah je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naveo da je ponovo pokrenuo to pitanje sa organizatorima Zimskih olimpijskih igara u Sočiju na ceremoniji paljenja plamena u Grčkoj.
Olimpijski plamen za Zimske olimpijske igre zapaljen je danas sunčevim zracima u drevnoj Olimpiji u Grčkoj.
Pre Igara koje se održavaju od 7. do 23. februara, baklja će biti proneta kroz devet vremenskih zona i 83 regiona u Rusiji, a 7. novembra će biti odnesena na Medjunarodnu svemirsku stanicu.










