Izvor: Mondo, 10.Jun.2018, 16:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bez priče o SP sa 48 timova
Južnoamerikanci odložili diskusiju o povećanju broja učesnika za Mundijal u Kataru 2022.
Godišnji kongres FIFA, koji će biti održan u sredu u Moskvi, proći će bez diskusije o ekspanziji Svetskog prvenstva sa 32 na 48 učesnika.
Ta tema trebalo je da se nađe na dnevnom redu, ali je Savet FIFA usvojio primedbu južnoameričke >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << fudbalske konfederacije (CONMEBOL), da FIFA prvo treba da razmotri tu mogućnost sa Katarom, kao domaćinom Mundijala 2022. godine.
Predsednik FIFA Đani Infantino, koji je veliki zagovornik te ideje, rekao je da će njegovi saradnici nastaviti razgovore sa Katarom, koji bi u slučaju širenja SP na 48 učesnika možda morao da podeli organizaciju sa još nekim okolnim državama.
Žreb kvalifikacija za SP 2022 preliminarno je zakazan za jul 2019. godine.
Na Kongresu FIFA u sredu će biti odlučeno da li da se glasa o domaćinu Mundijala 2026, ili da se iznova krene u proces kandidovanja, ali bez nacionalnih saveza koji se nalaze u aktuelnoj trci.
Kanada, SAD i Meksiko podnele su zajedničku kandidaturu, a jedini konkurent im je Maroko.
Meksiko je bio domaćin SP 1970. i 1986, a SAD 1994. godine.
Bez priče o SP sa 48 timova
Izvor: Mondo, 10.Jun.2018
Južnoamerikanci odložili diskusiju o povećanju broja učesnika Mundijala u Kataru 2022...Godišnji kongres FIFA, koji će biti održan u sredu u Moskvi, proći će bez diskusije o ekspanziji Svetskog prvenstva sa 32 na 48 učesnika već za naredni ciklus takmičenja...Ta tema trebalo je da se nađe...












