Bez medalja za srpske veslače

Izvor: B92, 29.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez medalja za srpske veslače



Srpski veslači ostali su bez medalje na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine, koje se održava u Škotskoj. Naše dve posade u finalnim trkama u Glazgovu osvojile su peta mesta. Peto mesto dvojca (Miloš Nikolić, Nemanja Nešić) je uspeh, ali je četverac podbacio, jer je po svim prognozama bio kandidat za najmanje drugo mesto. Izuzetno lošom završnicom u posednjih 250 metara trke četverac (Marko Marjanović, Aleksandar Radović, Ivan Ostojić i Jovan Popović) je ostao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i bez bronzane medalje.

"Svaki plasman u finale Svetskog prvenstva u veslanju predstavlja veliki uspeh. Ipak, ne mogu biti u potpunosti zadovoljan, jer naš četverac trenutno nije bolji samo od Nemaca, koji su osvojili zlatnu medalju. Posade Novog Zelanda i Velike Britanije su po kvalitetu daleko iza nas. U polufinalu su ih naši momci glatko pobedili. Žalim i zbog činjenice da su dugo držali treće mesto, ali loša staza i njihove greške učinile su da lošiji osvoje medalju. Najvažnije je da na obe naše posade koje su bile u finalima možemo računati u budućnosti", rekao je selektor plavih veslača Nebojša Ilić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.