Izvor: B92, 22.Maj.2014, 16:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bez govedine zbog doping testova
Fudbalski reprezentativci Meksika tokom priprema za Svetsko prvenstvo neće jesti govedinu zbog straha da ne padnu na doping kontroli.
"S obzirom na iskustvo iz 2011. odlučili smo da nećemo jesti govedinu. S nama je odličan kuvar i igrači će moći da jedu bilo koje drugo meso, osim govedine. Takođe, igrači su dobili preporuku da u poslednjih mesec i po dana ne jedu govedinu", rekao je danas selektor Meksika Miguel Herera, prenela je Hina.
Pet igrača Meksika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je na Gold Kupu 2011. bilo pozitivno na zabranjenu suspstancu "klenbuterol", koja se u stočarskom uzgoju koristi kako bi govedje meso bilo mekše. FIFA ih je kasnije oslobodila krivice jer se pokazalo da je korišćenje "klenbuterola" vrlo rašireno u meksičkom stočarstvu.
Među onima koji su tada pali na doping testu bili su i golman Guiljermo Očoa, kao i Francisko Rodriges, koji su na spisku igrača za šampionat sveta u Brazilu.
Meksiko će na Svetskom prvenstvu u Brazilu igrati u Grupi A sa domaćom selekcijom, Hrvatskom i Kamerunom.
Pogledaj vesti o: Fudbal
Bez govedine zbog doping testova
Izvor: Nezavisne Novine, 22.Maj.2014
Fudbalski reprezentativci Meksika tokom priprema za Svjetsko prvenstvo neće jesti govedinu zbog straha da ne padnu na doping kontroli.












