Besmrtni Klaudio Pizaro

Izvor: Mondo, 08.Nov.2015, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Besmrtni" Klaudio Pizaro

Peruanski veteran načeo je mrežu Augzburga, koji je doživeo osmi poraz u 12 kola prvenstva Nemačke.

Legendarni peruanski centarfor Klaudio Pizaro postigao je u nedelju vodeći pogodak za svoj Verder na gostovanju u Augzburgu - 1:2 (0:0) - i tako se i u petnaestoj od svojih 16 bundesligaških sezona bar jednom upisao u listu strelaca.

Tako je Pizaro (37), koji je u Nemačkoj osim Verdera nastupao i za Bajern, potvrdio da nije za "staro gvožđe" ni u >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << poznim godinama.

Verder je ovom pobedom napredovao do 14. pozicije, dok je Augsburg, Partizanov rival u Ligi Evrope, ostao na dnu tabele, sa samo šest bodova iz 12 kola (jedna pobeda, tri remija, čak osam poraza).

Pizaru je samo 13 minuta provedenih na terenu bilo  potrebno da zatrese mrežu (ušao je na poluvremenu umesto Nigerijca Antonija Udže), a na 2:0 je povisio Fin Bartels u 69. minutu.

Domaći su samo uspeli da ublaže poraz sa "bele tačke" i to u sudijskoj nadoknadi vremena.

Pol Ferheg bio je siguran egzekutor penala, postigavši svoj četvrti ovosezonski gol sa 11 metara!