Željo ispustio pobedu u 95. minutu

Izvor: B92, 27.Jul.2023, 23:03

Odigrani su mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Fudbaleri Genta bili su najefikasniji, oni su pred svojim navijačima pobedili ekipu Žiline iz Slovačke sa 5:1 (1:0).

Strelac dva pogotka bio je Ugo Kujpers, on je mrežu Slovaka zatresao u 67. i 85. minutu.

U strelce su se za belgijski tim upisali i Orban u 23, De Sart u 55. i Vatanabe u 76. minutu, dok je jedini gol za goste delo Kapralika u 79. minutu.

Bešiktaš je pred svojim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << navijačima savladao ekipu Tirane sa 3:1.

Golove za turski tim postigli su Onur Bulut u 21, Muleka u 42. i Semih Kiličoj u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Sutjeska iz Nikšića je takođe stekla prednost od dva gola i to protiv Santa Kolome iz Andore, a strelci su bili Đorđe Šaletić u 24. i Vuk Striković u 73. minutu.

Veliku pobedu ispustio je sarajevski Željezničar, koji je remizirao sa azerbejdžanskim Bakuom 2:2 na Grbarici.

Vodio je Željo do 95. minuta kada je rezervista Rahman Hadžijev doneo ogroman remi gostima iz Bakua.