Izvor: B92, 29.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Berkamp ide u penziju na kraju sezone

Napadač Arsenala Denis Berkamp izjavio je da će skoro sigurno završiti karijeru na kraju ove sezone. Holandjanin, koji je jedan od boljih igrača u izvanrednim partijama Arsenala na početku sezone rekao je da kako je vreme da se povuče, s obzirom da ima 33 godine i dodao da će se na kraju sezone vratiti u Holandiju.

"Znam da se kraj moje karijere bliži. Moja porodica je veoma srećna u Egleskoj, ali ugovor ističe na kraju sezone i tada ću se vratiti u Holandiju, koju sam napustio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre 10 godina, ali koju još uvek volim."

Berkamp će tako postati treći igrač Arsenala koji se penzionisao u poslednje 2 godine, posle odlaska Tonija Adamsa i Lija Diksona prošlog leta. On je 2000. godine završio sa nastupima u reprezentaciji, posle evropskog prvenstva. 33-godišnji Berkamp je pre dolaska u Arsenal igrao za Ajaks i Inter i smatra da još uvek može da napreduje kao igrač, ali da je vreme da se povuče.

"Želim da završim karijeru u vrhu svetskog fudbala, a to je Arsenal. Neću, kao većina igrača u mojim godinama preći u neki "manji" klub. Mislim da mi fudbal neće nedostajati, ali ono tbog čega ću žaliti je atmosfera oko njega, na našem stadionu, gostovanjima i svlačionicama", naveo je Berkamp u izjavi za "News of the World".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.