Izvor: RTS, 21.Feb.2012, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bereta novi trener Čezene
Mario Bereta postavljen je za trenera fudbalera Čezene i na toj funkciji zameniće Danielea Arigonija, saopštio je italijanski klub. Bereta je prošle sezone kratko vodio Brešu.
Bereta će biti već treći trener Čezene u ovoj sezoni pošto je na startu tim vodio Marko Đampaolo koga je početkom novembra zamenio Arigoni.
Arigoni je počeo uspešno na klupi tima i zabeležio četiri trijumfa u prvih šest mečeva, ali je u nastavku sezone forma tima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pala pa je u poslednjih deset mečeva zabeležen samo jedan trijumf.
Tim se sada nalazi u zoni ispadanja sa sedam poena manjka u odnosu na timove koji su iznad crte.
Posle poraza od 1:3 od šampiona Milana u nedelju, već u ponedeljak klub i Arigoni sporazumno su raskinuli saradnju.
Bereta je prošle sezone kratko vodio Brešu, a u karijeri je bio na čelu Kijeva, Parme, Lečea, Torina i solunskog PAOKA-a.
Prvu utakmicu na čelu novog kluba Bereta će imati za vikend kada se u Seriji A Čezena sastaje sa Kijevom.
Čezena je već treći italijanki prvoligaš koji je u ovoj sezoni angažovao trećeg trenera.
Na klupi Klaljarija i Palerma takođe sede stručnjaci koji su imali dva prethodnika od starta šampionata u septembru.












