Izvor: B92, 29.Apr.2009, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beogradu najkvalitetnija staza
Preduzeće Univerzijada 2009. i kompanija "Mondo", koja proizvodi atletske staze, potpisali su u sredu ugovor za završetak radova na stadionu Crvene zvede.
Pored stadiona Crvene zvezde biće završena i rekonstrokcija objekata u Vojnoj akademiji. Predsednik Izvršnog odbora Univerzijade Nebojša Ilić istakao je da su svi projekti, na 60 dana do početka takmičenja, skoro privedeni kraju. Prema njegovim rečima, nova atletska staza biće najkvalitetnija u regionu, i to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će biti legat Univerzijade.
"Rekonstrukcija atletske staze na Zvezdinom stadionu, i izgradnja nove u Vojnoj akademiji stavlja tačku na projekte koji su urađeni u poslednjih godinu i po dana", rekao je Ilić.
Državni sekretar za sport Slaviša Zlatanović ocenio je da je saradnja Ministarstva za omladinu i sport i Univerzijade na visokom nivou i da su mnogi projekti završeni, a da za završne detalje ima vremena.
Predstavnik kompanije ’Mondo’ Andrea Del Gaudio naglasio je da će ta firma prvi put raditi na nekom projektu u Beogradu.
"Svi atletičari znaju šta je kompanija 'Mondo', jer mi smo zvanični partneri Olimpijskih igara", rekao je Del Gaudio i dodao da je ova kompanija postavljala atletske staze na OI poslednjih devet godina.
Vršilac dužnosti predsednika Atletskog saveza Srbije, evropska šampionka Snežana Pajkić ocenila je da će atletika napokon dobiti kvalitetnu i brzu stazu.
"Na takvoj stazi su već postizani svetski i evropski rekordi, pa se nadam da ćemo i mi u Beogradu moći da gledamo obaranje rekorda", istakla je Pajkićeva.
Univerzijada se održava od 1. do 12. jula u Beogradu.








