Izvor: B92, 14.Mar.2008, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Benzema produžio ugovor sa Lionom
Karim Benzema potpisao je novi ugovor sa prvakom Francuske, Lionom i ostaje na 'Žerlanu' do leta 2013. godine, saopštio je klub. Jedan od najtalentovanijih fudbalera današnjice bio je želja mnogih velikih klubova Evrope, ali je dogovorom sa čelnicima Liona 'prelomio' da karijeru i dalje gradi u matičnom klubu.
"Nema govora o tome da idem u drugi klub. Osećam se dobro u Lionu i želim da napredujem ovde. Ovde živim, normalno je da ovde i ostanem da radim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na sebi, a ne da idem u Italiju, Španiju ili Englesku. Nisam uopšte oklevao da stavim potpis na novi ugovor", rekao je fantastični napadač, koji je na čelu liste strelaca u francuskom prvenstvu sa 17 golova.
Benzemin ugovor je isticao 2012. godine, a pretpostavlja se da je osim trajanja ključna tačka novog ugovora paprena klauzula o obeštećenju, koja prema nekim spekulacijama iznosi 100 miliona evra. Novi ugovor takođe sadrži i opciju "plus jedna godina".
Benzemin ostanak na Žerlanu bi mogao da ubrza odlazak još jednog supertalentovanog francuskog igrača, Hatema Ben Arfe, sa kojim, prema pisanjima medija, nije u dobrim odnosima.










