Beneton i Klimamio vode 2:1

Izvor: B92, 08.Jun.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beneton i Klimamio vode 2:1



Ekipa Benetona povela je sa 2:1 u polufinalu italijanskog prvenstva protiv Rome.

"Ujedinjene boje" iz Treviza slavile su 63:55 u veoma tvrdoj i nervoznoj utakmici.

Briljirao je Andrea Barnjani, koji je u samom finišu ubacio sedam poena i praktično rešio pobednika treće utakmice, dok su trijumf sa penala potvrdili oporavljeni Zisis i Amerikanac Dru Nikolas.

Najefikasniji igrač na meču bio je košarkaš Rome Dejvid Hokins, sa 22 poena i 8 skokova.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U drugom polufinalu vodi Klimamio. Ekipa Jasmina Repeše ubedljivo je pobedila Napoli sa 83:58, u meču sa furioznim početkom.

Domaći su vodili sa 15:0 pa i 25:2 i već tada je bilo jasno da "južnjaci" ne mogu da preokrenu rezultat. Pokušali su šutevima iz daljine, ali su svih 15 pokušaja trojki promašili!

Marko Belineli je bio najefikasniji sa 23 poena, Stefano Manćineli je dao 13 koševa. Goste je predvodio Brendon Hanter sa 16 koševa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.