Beneton blizu druge lige

Izvor: B92, 23.Apr.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beneton blizu druge lige



Trener Benetona iz Treviza Dejvid Blat zahteva od svojih igrača da pruže svoj maksimum, kako bi klub izbegao ispadanje u drugu ligu. Poraz kod kuće od Montepaskija iz Sijene 78:67 u prošloj rundi Palakanestra, doveo je tim iz Treviza u opasnu zonu, pošto "beži" Avelinu, Teramu i Ređo Emiliji samo jedan bod, četiri kola do kraja.

"Moramo se fokusirati na stvari koje su u našim rukama. Moji igrači moraju u svaku utakmicu ulaziti maksimalno ozbiljno. Na ostale >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stvari ne možemo da utičemo. Moramo pobediti u preostale četiri utakmice", rekao je Blat.

Beneton preživljava pravu noćnu moru. Tim je prošle sezone osvojio šampionsku titulu, ali i pored odlaska ključnih košarkaša i čelnih ljudi, ove godine su dobili 18 od 30 mečeva.

Klub je ušao u problem kada je u januaru doveo na pozajmicu Erazema Lorbeka iz Unikahe. Sa Lorbekom, Beneton je osvojio Kup Italije.

Ipak, kasnije je utvrđeno da je Beneton već ispunio normu za dovođenje igrača, a da je Lorbek bio prekobrojni. Posle istrage, italijanska košarkaška federacija kaznila je Beneton oduzimanjem 12 bodova. Posle žalbe, Beneton je dobio još tri poena manje.

Iz prve lige ispada dva tima, a Beneton će do kraja igrati protiv Klimamija, Bipopa, Livorna i Napolija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.