Izvor: B92, 28.Jan.2009, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ben preuzima Fejenord u julu
Trener holandskog fudbalskog prvoligaša NEC-a iz Nejmehena Mario Ben preuzeće u julu Fejenord, pošto je u sredu potpisao trogodišnji ugovor.
Ben će se tako vratiti u Fejenord, klub u kojem je počeo igračku karijeru, dok je izmedju 2000. i 2005. godine radio kao pomoćni trener omladinskog pogona kluba.
Prvi trenerski posao Ben je dobio u Ekscelzioru, sa kojim je 2006. godine osvojio prvo mesto u drugoj ligi. Zatim je prešao na klupu NEC-a i prošle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone se sa ekipom iz Nejmehena kvalifikovao u Kup UEFA.
„Vrlo sam srećan što se sve rešilo. Fejenord je moj klub i uvek sam sanjao da se tamo vratim kao trener. Ali, srećan sam jer mogu da završim svoj posao u NEC-u, uključujući i meč protiv Fejenorda narednog vikenda", rekao je Ben.
Fejenord je 14. januara otpustio trenera Jana Verbeka a čelnici kluba razmišljaju da postave privremenog trenera do kraja sezone. Ben će početi sa radom u klubu 1. jula.
Ekipa Fejenorda nalazi se na 12. mestu prvoligaške tabele sa 20 osvojenih bodova iz 19 utakmica.








