Bek Liverpula mora na operaciju

Izvor: B92, 20.Okt.2023, 17:48

Bek Liverpula mora na operaciju

Defanzivac Liverpula Endi Robertson ipak će morati da se podvrgne operativnom zahvatu.

On se povredio nedavno na kvalifikacionoj utakmici Španije i Škotske (2:0) kada je iščašio rame.

Nekoliko dana je proveo na pregledima i lekarski tim kluba sa Enfilda se saglasio da je za njega najbolje da ode na operaciju.

Očekuje se da će zahvat biti obavljen tokom naredne nedelje.

Lekari progniziraju da je očekivani period oporavka do deset nedelja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u zavisnosti od toka rehabilitacije.

Ipak, vrlo lako može da se dogodi da Robertson i ne zaigra do kraja ove godine.

"Bilo je malo izgleda da sve prođe bez operacije. Mnogo stručnjaka je reklo da je dugoročno gledano, operacija najbolje rešenje. Iz svog iskustva mogu da kažem da vrlo brzo može da krene da trenira, ali bez fudbala i kontakt igre", rekao je o povredi Robertsona menadžer Jirgen Klop.

Sasvim je izvesno da će poziciju kraj desne aut linije u narednom periodu zauzeti Grk Kostas Cimikas.

Njega i ostale igrače Liverpula u subotu očekuje derbi Mersisajda protiv Evertona na Enfildu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.