Izvor: MozzartSport.com, 04.Jul.2020, 22:04

Bašakšehir, Ba! (VIDEO)

I Fener uspešan protiv Gectepea - 2:1

Bašakšehir je gostovao Antaliji bez Danijela Aleksića, Edina Višće i Mahmuta Tekdemira i uprkos tome je uspeo da dođe do izuzetno važna tri boda u borbi za titulu. Tim iz Istanbula slavio je golom koji je dao Demba Ba u 71. minutu, dok je Elija u 97. stavio tačku i tako je klub iz Istanbula pobegao na 63 boda - 0:2 (0:0)

Sada ima pet više u odnosu na Trabzon koji je na 58 i ima utakmicu manje.
Ne može se reći da je Bašakšehir odigrao neki spektakularni meč, ali jeste bio dovoljno dobar da postigne dva gola i da odigra onako šampionski.

Posle 45 minuta igre nije bilo golova i nekako se samo čekalo kada će Istanbul da proradi, a to se dogodilo u 71. minutu. Strelac je bio ko drugi do Demba Ba. Nije baš to bila neka specijalna akcija, više individualno umeće napadača Bašakšehira. Odlično se zagradio kod lopte koja je skakutala pod felšom, lepo je procenio gde će da ode došao do nje i poslao je u mrežu.

Sve to za veoma vredna, zlata vredna, tri boda. Na kraju je Elija postavio konačnih 2:0, ali je pogodak Dembe bio presudan.

Još jedan favorit je stigao do pobede u Turskoj, a to je Fenerbahče koji je uspeo da nadigra Gectepe sa 2:1 (2:0).

Ne može se reći da je to bio lak posao čak iako je Fener imao 2:0 već na poluvremenu posle dva pogotka Kadioglua koji se proslavio na ovoj utakmici.

Problem je nastao sredinom drugog poluvremena kada je Ajdogdu doneo gol nade gostima, a posebno je Feneru bilo neprijatno kada je Aziz dobio crveni karton u 94. minutu. Ipak, bilo je kasno da Gectepe napravi veći problem Kanarincima.

Posle ovih utakmica Bašakšehir drži prvu poziciju, prati ga Trabzon, a zatim slede Sivas, Galata i Bešiktaš, dok je Fenerbahče na šestoj poziciji sa 49 osvojenih bodova.

TURSKA 1 - 30. KOLO