Bartomeu se krije iza pokojnog Tita

Izvor: B92, 27.Mar.2015, 15:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bartomeu se krije iza pokojnog Tita

Predsednik Barselone Đozep Bartomeu izjavio je da je transfer Nejmara iz Santosa porastao zbog urgiranja tadašnjeg trenera Tita Vilanove.

Bartomeo je pred sudom izjavio da je pokojni Vilanova tražio od čelnika kluba da dovedu Nejmara godinu dana pre nego što je planirano, a da je o svemu pregovarao Sandro Roselj.

"Vilanova je tražio da "poguramo" Nejmarov transfer jer nije imao igrača njegovog profila. Mi smo želeli da ispunimo trenerov zahtev, pa je Roselj razgovarao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << s njegovim ocem", rekao je Bartomeu.

Bartomeuu i bivšem predsedniku kluba Roselju preti zatvor zbog utaje poreza prilikom Nejmarovog transfera.

"Tito je želeo da pojača tim u odbrani i napadu, tražio je štopera i Nejmara. Trenere ne zanima koliko igrači koštaju. Rekao nam je da imamo samo jednog dominantnog igrača (Lionel Mesi), i da više ne želi Davida Vilju. Rekao je da želi da proda Vilju i dovede Nejmara. Mi smo razumeli njegove zahteve, koje je izneo u februaru 2013, dok je bio na hemoterapiji u Njujorku", objasnio je Bartomeu.

Čelnik Barselone je tri puta ponovio da je Vilanova odlučio da dovede Nejmara godinu dana ranije, što je poevćalo njegov transfer za 42 miliona evra u odnosu na prethodno planirani iznos.

On je Nejmarov dolazak u Barselonu uporedio sa transferom Dejvida Bekama iz Mančester Junajteda u Real Madrid 2003. godine, kao rezultat brojnih sponzorskih prepreka.

Prema tvrdnji madridskog dnevnika AS, Nejmarov transfer bi na kraju mogao da košta Barselonu čak 150 miliona evra, uključujući porez i potencijalne kazne.

Tito Vilanova nije vodio Barselonu u sezoni u kojoj je stigao Nejmar, napustio je klub na leto 2013. zbog raka, od koga je preminuo u aprilu sledeće godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.