Barselona u nadoknadi pobedila Real Madrid

Izvor: Beta, 20.Mar.2023, 00:52

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 2:1, u utakmici 26. kola španske Primere.Gosti iz Madrida su bolje otvorili 253. El klasiko, pošto su do vođstva došli u devetom minutu.Centaršut je uputio Vinisijus Žunior, a loptu je glavom zakačio igrač Barselone Ronald Arauho, koji je tako postigao autogol.Katalonska ekipa je do kraja poluvremena izjednačila, pošto je u 45. minutu do odbijene lopte u šesnaestercu došao Serđi Roberto.Real Madrid je mogao da dođe do novog vođstva u 81. minutu, ali je gol Marka Asensija poništen zbog ofsajda.Do pobede je u nastavku došla Barselona, a odlučujući gol postignut je u drugom minutu nadoknade.Asistenciju je upisao Alehandro Balde, a pogodak je postigao Frank Kesi.Barselona posle 22. pobede u Primeri zauzima prvo mesto sa 68 bodova, dok madridski tim na drugom mestu zaostaje 12 bodova.U sledećem kolu Barselona gostuje Elčeu, a Real Madrid dočekuje Valjadolid.