Barselona lako do pobede protiv Valjadolida

Izvor: Beta, 30.Okt.2019, 00:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Valjadolid sa 5:1 u 11. kolu španske Primere.Ekipa Ernestea Valverdea već od samog početka meča igrala je ofanzivno, Valjadolid je retko uspevao da pripreti rivalu, ali je i pored toga u prvih 20 minuta pružao solidan otpor.Vodjstvo Barseloni doneo je Klemon Lengle u drugom minutu, da bi Valjadolid preko Kika u 15. došao do izjednačenja.Već sredinom prvog poluvremena Barselona je uspostavila potpunu inicijativu i kontrolu. Novo vodjstvo Barseloni doneo je Arturo Vidal u 29. minutu, da bi Lionel Mesi u 34. iz slobodnog udarca povisio na 3:1.Drugi deo meča bio je manje uzbudljiv, ali je Barselona došla do još dva pogotka. Prvo je Mesi u 75. pogodio za 4:1, da bi konačan rezultat dva minuta kasnije postavio Luis Suares.Barselona iz 10 odigranih utakmica zauzima prvo mesto na tabeli Primere sa 22 boda, dok je Valjadolid deveti sa 14.