Barselona gubi MSN zbog poreza?

Izvor: B92, 15.Maj.2015, 22:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barselona gubi MSN zbog poreza?

Potpredsednik Barselone Havijer Faust rekao je u petak da će Katalonci teško zadržati zvezde tima poput Lionela Mesija, Nejmara i Luisa Suaresa.

Faust tvrdi da je to izuzetno teško zbog poreskih zakona u Španiji, finansijskog fer-pleja i činjenice da klub nema bogatog vlasnika.

"Trenutno nismo u mogućnosti da ponudimo plate kao Čelsi ili Pari Sen Žermen. Igrači uvek upoređuju neto zarade, a u Španiji imamo najveći porez u Evropi. Zbog toga moramo da povećamo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << plate kako bismo ostali konkurentni. Uprkos tome, postoji mogućnost da izgubimo neke samo zbog novca", rekao je Faust za nemački dnevnik "Handelsblat".

On, ipak, veruje da će Mesi, Nejmar i Suares ostati na ’Nou Kampu’.

"Karijere fudbalera su kratke i imaju pravo da dobiju ono što drugi klubovi žele da im ponude. Ne možemo da im kažemo da ostanu za duplo manju zaradu", objasnio je Faust.

Barselona se nalazi na dobrom putu da osvoji triplu krunu ove sezone. Ekipa Luisa Enrikea ima četiri boda prednosti u odnosu na Real u Primeri, u finalu Lige šampiona igraće protiv Juventusa, dok će im protivnik u finalu Kupa Kralja biti Atletik Bilbao.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.