Barsa uz dosta muke do tri boda na Kamp Nou, hobotnica Masip pročitao Mesija! (video)

Izvor: Sportske.net, 16.Feb.2019, 23:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barsa uz dosta muke do tri boda na "Kamp Nou", "hobotnica" Masip pročitao Mesija! (video)

Puleni Ernesta Valverdea slavili su u 24. kolu španske Primere protiv Valjadolida sa 1:0 (1:0). Odlično su se pokazali gosti u prvih 40ak minuta, onda je Mesi pripretio Masipu u 41. minutu, ali je tukao pored gola. A onda, samo minut kasnije, Pike pada u kaznenom prostoru rivala, a sudija Munuera pokazuje na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Mesi, pročitao ga je Đordi Maspi, ali je lopta ipak odsela u mrežu Valjadolida, 1:0 za Barsu, 30. gol Lionela Mesija ove sezone. Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon samo četiri minuta u nastavku Mesi bio u velikoj prilici da udvostruči prednost "Blaugrane", ali je Masip sjajno intervenisao. Igrao se 65. minut kada je Suarez imao sjajnu priliku, ali je ponovo Masip bio sjajan, sačuvao je mrežu nakon pokušaja Urugvajca, ostalo je 1:0. Pretio je Roberto dobro u 78. minutu, ali je njegov udarac otišao pored gola Valjadolida, da bi u šest minuta kasnije Kike srušio protivnika u svom kaznenom prostoru, novi penal za Barsu. Ponovo Mesi preuzima odgovornost, ali ga još jednom raspoloženi Masip čita, ovoga puta uspeva da zaustavi udarac argentinskog fudbalera, lopta se odbija do Mesija, koji ovoga puta pokušava glavom, ali je Masip stigao da se pridigne i jednom rukom uhvati loptu nakon novog pokušaja Barsine "desetke". Nova šansa za Mesija u 88. minutu, ali ovoga puta je šutirao pored gola. U trećem minutu nadoknade fantastični Masip beleži i svoju sedmu intervenciju na utakmici, nakon novog pokušaja Suareza sa samo par metara. Nije ipak bilo promena na semaforu od poluvremena, Barsa je slavila minimalcem i pobegla Atletiku na sedam bodova, Realu na devet, ali "Los Blankosi" tek igraju svoj meč 24. kola (sutra u podne protiv Đirone). Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //