Barsa u polufinalu, Osasuna izbacila Sevilju iz Kupa kralja

Izvor: B92, 26.Jan.2023, 08:54

Fudbaleri Barselone plasirali su se u polufinale Kupa kralja.

Katalonci su na svom terenu pobedili Real Sosijedad sa 1:0 (0:0).

Strelac odlučujućeg gola na meču bio je Usman Dembele u 52. minutu.

Real Sosijedad je od 40. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Brais Mendes.

Barselona će pokušati da po 32. put u klupskoj istoriji stigne do trofeja pobednika Kupa kralja.

U međuvremenu, Osasuna je neočekivano >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << eliminisala Sevilju nakon produžetaka.

U regularnih 90 minuta bilo je 1:1, nakon što je En Nesiri doneo izjednačenje Sevilji u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Ipak, domaćin je stigao do zaslužene pobede u produžecima, pogotkom Ezalzulija u 99. minutu.

U četvrtak se sastaju Valensija – Atletik Bilbao i Real Madrid – Atletiko Madrid.