Barsa sigurna, bezidejni Real

Izvor: RTS, 12.Maj.2019, 20:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U pretposlednjem kolu La Lige, Barselona lako izašla na kraj sa Hetafeom (2:0), dok je madridski Real poražen na gostujućem terenu od Real Sosijedada sa 3:1.
Arturo Vidal je doneo prednost Barseloni u 39. minutu, a Dakonam je autogolom u 89. minutu postavio konačan rezultat.

Atletik Bilbao je savladao Seltu sa 3:1, dok je Levante u gostima pobedio Đironu sa 2:1.
Espanjol je bio bolji od >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Leganesa sa 2:0, a Valjadolid je sa 2:1 savladao Rajo Valjekano.
Viljareal je minimalnim rezultatom (1:0) slavio protiv Eibara, dok je Valensija savladala Alaves sa 3:1.
Betis je sa 2:1 pobedio Uesku, dok su Atletiko i Sevilja odigrali nerešeno 1:1.
Madridski Real je gostovao Real Sosijedadu, gde je poražen sa 3:1.
Dijaz je doneo prednost Realu već u šestom minutu, a 20 minuta kasnije Merino je izjednačio.
Madriđani su u 39. minutu ostali bez isključenog Valjeha, koji je na gol liniji igrao rukom i sačuvao gol.

Penal je izveo Vilijan Hoze, ali je očajno šutirao pa je Kurtoa uhvatio loptu.
Ipak, u nastavku je domaćin došao do pobede.