Izvor: MozzartSport.com, 01.Nov.2020, 00:25

Barsa ozbiljno krizira, Mesi u besu zamahnuo nogom ka sudiji (VIDEO)

Samo bod za Katalonce na Mendizorozi...

Žestoka kriza drma Barselonu. Pobeda u Torinu u Ligi šampiona nije prikrila sve mane i probleme u i oko tima. Katalonski velikan prosuo je još dva boda u La ligi, pa posle šest odigranih utakmica za najvećim rivalom Real Madridom već zaostaje osam bodova. Posle Sevilje i Hetafea Mesiju i drugovima odoleo je i Alaves na svojoj Mendizorozi - 1:1. Kada na sve to dodamo i onaj poraz u El Klasiku dolazimo do niza od četiri utakmice bez pobede >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za četu Ronalda Kumana. Tako nešto Barseloni se nije dogodilo još od 2016. godine...

Nervoza je ono što je obeležilo večerašnju partiju gostiju, a sve se reflektovalo kroz izliv besa Lionela Mesija u finišu prvog poluvremena, kada je zamahnuo nogom ka sudiji i - dobro prošao. Mogao je Alehandro Ernandez za taj potez bez problema da Argentincu pokaže i crveni karton, ali ipak mu je oprostio.

Mesi nije zaradio isključenje, međutim jeste vezista Alavesa Žota Peleteiro. U 62. minutu pri rezultatu 1:0 za domaćina ovaj momak je duplirao žute kartone, da bi Barsa samo minut kasnije uspela da dođe do izjednačenja.

Puno sreće imali su u toj situaciji Katalonci, pošto je francuski napadač dobio loptu kao na tacni od jednog defanzivca domaćeg sastava...

A Alaves je do prednosti došao na komičan način. Krivac je golman Neto, koji se nije dobro snašao nakon što mu je Đerar Pike prepustio loptu. Hteo je Neto da nastavi akciju, nije smeo da dira loptu rukama, spotakao se o nju, a sve je to lepo ispratio Luis Rioha i rutinski sproveo loptu u praznu mrežu.

Sigurno da Barseloni nije bilo lako da se oporavi od ovakvog gola, ali kada je već izjednačila i imala igrača više očekivalo se da dođe do preokreta. Navaljivali su gosti, navaljivali, postigao je Grizman još jedan gol koji će biti poništen zbog ofsajda... Nije išlo. Ni 25 udaraca ka golu Alavesa nije bilo dovoljno, kao ni 80 odsto poseda lopte.

Domaći su sve izdržali u zasluženo uzeli bod.