Izvor: B92, 16.Nov.2011, 23:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Barsa otvorila školu i u Varšavi
Aktuelni prvak Evrope i Španije, fudbalski klub Barselona otvorio je fudbalsku školu u Varšavi, prvu takve vrste u nekoj evropskoj zemlji.
U toj školi fudbalski stručnjaci Barselone pokušaće da od 620 polaznika pronađu talente koji bi mogli da zamene Lionela Mesija, Andresa Inijestu i ostale sjajne igrače katalonskog kluba.
Vjeslav Vilčinski, sekretar >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za sport u gradskoj vladi Varšave, rekao je da je otvaranje Barselonine škole veoma važno za razvoj fudbala u Poljskoj.
Za glavnog trenera u ovoj školi postavljen je Karlos Alos, a pomagaće mu i poljski stručnjaci.
"Došli smo u Poljsku, jer znamo da ovde ima mnogo navijača Barselone. Infrastruktura je dobra, a pokušaćemo ovdašnjim klincima i trenerima da prenesemo našu filosofiju", naveo je Alos.
Polaznici škole su starosti od šest do 12 godina, a mesečna školarina iznosi 43 evra. Slične škole Barselona je otvorila u Japanu, Kuvajtu, Peruu, Egiptu, Hong Kongu i Ujedinjenim Arapskim Emiratima.








