Barsa ne da tron

Izvor: Sportski Žurnal, 16.Jun.2012, 22:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BARSELONA - REAL 73:69 (16:12, 23:22, 17:13, 17:22)
BARSELONA: Sada 5 (6 sk, 4 as), Uertas 4, Navaro 6, Vaskez 16 (8 sk), Valas 5 (8 sk), Ingels 8, Ndong, Rabaseda, Lorbek 10 (6 sk), Eidson 2, Majkel 17 (9 sk).
REAL: Tomić 2 (11 sk), Sans, Pocijus, Suarez 2, Rejes 6 (10 sk), Mirotić 10, Rodrigez 6, Veličković 1 (1-0, -, 2-1, 1 il za 8 minuta), Begić 2, Kerol 16, Singler 12, Ljulj 12.
Dramatično su bile četiri prethodne utakmice, ni majstorica nije mogla >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << biti drugačija.
Barsa je vodila 68:62, Real imao loptu sa strane, ona došla do Kerola. Amerikanac se odmah po prijemu lopte digao na šut. Pogodio je trojku za 68:65, 14 sekundi pre kraja. Kralj se još nadao.
Paskval je tražio minut odmora, posle njega Madriđani uradili jedino što su mogli. Tek što su prošle dve sekunde, na liniju penala poslali Majkla, a on ubacio oba – 70:65. Ali, ništa tu nije bilo gotovo. Ljulj je u narednom napadu stavio novu trojku (70:68), a Majkl ponovo otišao na liniju penala – prvo je promašio, drugo ubacio. Nisu želeli domaći da rizikuju, Sada je faulirao Rodrigeza koji je prvo ubacio, drugo bacanje namerno promašio, posle čega je lopta dosuđena za Barselonu.
Mislili smo da je kraj. Nije bio. Suarez je startovao na Valasu, a on sa linije penala stavio tačku na meč – Barselona je sačuvala titulu šampiona Španije.
Počelo je vrlo nervozno, sa malo poena na obe strane. Prava je ritam uhvatila Barsla trojkama Ingelsa i Sade, pa polaganjem Australijanca iz iz kontre povela je 24:16 u 13. minutu.
Ali, usledio je protiv udara Raala – tri minuta kasnije Singler je potom trojkom vratio Realu vođstvo 27:26, a Kerol ga poveća na 30:26.
Nisu se dali Katalonci, na veliki odmor otišli su u plusu, u prvim minutima nastavka otišli na osam razlike. I to sve zahvaljujući Franu Vaskezu, koji je gospodario u reketima.
Real nije odustajao do samog kraja. Kraljeviće su u životu održale trojke – čak tri u poslednjih 90 sekundi. Ali, mirne ruke domaćih sa linije penala, donele su Barsi pobedi i sačuvale titulu.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.