Izvor: RTS, 16.Okt.2010, 23:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Barsa bolja od Valensije
Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Valensiju sa 2:1, u utakmici sedmog kola španskog šampionata i preuzeli prvo mesto na tabeli.
Valensija je bila neporažena do ove utakmice, sa pet pobeda i remijem, dok su izabranici Pepa Gvardiole bili četvrti na tabeli.
Barselona je do pobede došla boljom igrom i golovima u drugom poluvremenu, pošto je Valensija povela u 38. minutu preko Pabla Ernandesa. Andres Inijesta izjednačio je u 48. minutu, posle asistencije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ćavija.
Pobedu katalonskom timu doneo je Karl Pujol u 63. minutu, posle dodavanja Ćavija, kada je glavom savladao golmana Cezara Sančesa, koji je najzaslužniji što Barselona nije slavila većom razlikom.
Barselona je sada prva na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Valensija, ali bi Real Madrid mogao da preuzme lidersku poziciju, ako večeras pobedi Malagu.
Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras Hetafe sa 2:0.
Domaći Atletiko poveo je u 37. minutu autogolom golmana Hetafea Žordija Kodina. Prethodno je Simao Sabrosa izveo slobodan udarac, lopta je prešla preko "živog zida", udarila u stativu, a zatim u leđa Kodina i ušla u mrežu.
Konačan rezultat postavio je Dijego Košta u 73. minutu, posle asistencije Huana Velere.
Atletiko je trenutno četvrti na tabeli sa 13 bodova, a Hetafe je na sedmom mestu sa tri boda manje.












