Izvor: MozzartSport.com, 14.Feb.2021, 17:28

Barnsli stao na put Brentfordovoj seriji nepobedivosti od 22 utakmice

Domaćin propustio priliku da se vrati na lidersku poziciju

Svakoj seriji dođe kraj, pa je u skladu sa tim zaključena Brentfordova. A trajala je od 24. oktobra 2020. godine, odnosno 22 uzastopne utakmice. Na put joj je stala ekipa Barnslija koja se rivalu osvetila za minimalan poraz iz prvog dela sezone - 0:2. Ne samo da su gosti naneli Brentfordu četvrti ligaški poraz, već je su ga osujetili u nameri da se vrati na lidersku poziciju koju ponovo drži Norič.

Crveni >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << iz Južnog Jorkšira su od starta duela pristupili taktici koja je podrazumevala da se igra rivala iseče čestim prekršajima - do kraja prvog dela igre izabranici trenera Ismaela napravili su ih čak 14. Odsečen je bio najbolji strelac Čempionšipa i čovek koji je rešio prethodni meč ovih rivala Ajvan Toni, pa su gosti osujetili Brentford da postigne bar gol. A podsetimo da su pčele spakovale čak 17 lopti u mreže rivala na poslednje četiri utakmice (Toni šest).

Već posle 13. minuta igre domaćin je doveden u situaciju da mora da juri rezultat. Konor Čaplin je pogodio treći put u Čempionšipu ove sezone. Nisu se povukli fudbaleri gostujućeg tima. Tražili su još jedan pogodak do poluvremena, ali im nije smetalo što su malo okasnili, jer je prednost duplirana u uvodnim minutima nastavka. Precizan je bio Karlton Moris za prvenac u aktuelnoj takmičarskoj godini.

Bila je ovo pobeda koja je Barnsli približila na sedam bodova do plej-of zone, a uz to Crveni imaju utakmicu manje od skoro svih rivala kojima gledaju u leđa, pa šesta pozicija deluje još bliže.