Izvor: B92, 18.Feb.2024, 16:02

Fudbaleri Lorijena odneli su veoma važna tri boda sa gostovanja Strazburu.

U susretu 22. kola Lige jedan slavili su pobedu od 3:1 (2:0).

Uz nova tri boda izabranici trenera Režisa le Brisa pobegli su barem privremeno iz opasne zone, dok je Strazbur doživeo deveti potaz u sezoni.

Meč je rešio dvojac Bamba - Ponso, prvi je postigao dva gola za Lorijen u prvom poluvremenu.

Mohamed Bamba je već u drugom minutu posle velike greške odbrane domaćina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doneo prednost gostima.

VAR je gledao da li je pre gola bilo prekršaja, sve je bilo čisto, pa je goil priznat.

Napadalč iz Obale Slonovače još jednom se upisao u strelce i to u drugom minutu nadoknade prvog dela kada je posle centaršuta Le Brisa glavom poslao loptu u mrežu za 0:2.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, u 49. minutu Žulijen Ponso je bio najspretniji pred golom gostiju, lako je matirao golmana za velikih 0:3.

Strazbur je do kraja uspeo samo da ublaži poraz i to preko Frederika Žilbera.