Izvor: B92, 02.Avg.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Balkansko zlato za "plave" juniorke
Ženska juniorska reprezentacija Srbije i Crne Gore osvojila je zlatnu medalju na šampionatu Balkana, koji je u nedelju uveče završen u Rumuniji. Plave su u poslednjem kolu, u Ploeštiju, savladale Rumuniju sa 3:0, po setovima 25:12, 25:15 i 25:20 i tako završile takmičenje sa svih pet pobeda i samo dva izgubljena seta.
Plave juniorke su dobile i tri pojedinačne nagrade: Ana Antonijević je najbolji tehnicar, Sanja Hanušić, kapiten ekipe, najbolji je poenter, a Silvija Radović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najbolji libero šampionata Balkana. Turkinja Tokatlioglu je proglašena za najbolju igračicu turnira.
Plave su meč sa domaćom selekcijom počele sa postavom: Antonijević, Brakočević, Jakšić, Petrović, Hanušić, Karić i libero Radovićc, a u igru su ulazile Kalnić, Komlenović, Đorđević i Crnčević.
"Odigrali smo kvalitetno i snažno, jednostavno, igrali smo svoju igru. Želeli smo i uspeli da ispravimo neke greške iz prethodnih utakmica, naročito u organizaciji prvog napada i kontranapada, kada prijem nije bio najbolji. Dominirali smo i večeras, kao i tokom čitavog turnira, pa smo zasluženo osvojili prvo mesto", rekao je Zoran Kovaćić, prvi trener juniorki.
Rezultati 5. kola:
Turska - Grčka 3:1 (25:10, 25:17, 23:25, 27:25)
Moldavija - Albanija 3:2 (25:13, 26:24, 13:25, 17:25, 16:14)
SCG - Rumunija 3:0 (25:12, 25:15 i 25:20)
Tabela:
1. SCG 5 5 0 15:2 10
2. Turska 5 4 1 14:4 9
3. Rumunija 5 2 3 8:9 7
4. Albanija 5 2 3 8:11 7
5. Moldavija 5 1 4 5:14 6
6. Grčka 5 1 4 4:14 6
Reprezentacija se u Beograd vraća u ponedeljak, a Zoran Kovačić je za sredu, 4. avgust, akazao počtak priprema za šampionat Evrope.














