Bajern u naletu – 8:1!

Izvor: B92, 09.Mar.2024, 18:32

Fudbaleri Bajerna zabeležili su drugu najubedljivju pobedu ove sezone u Bundesligi savladavši ovog popodneva Majnc rezultatom 8:1.

Najubedljiviji trijumf ostaje onaj protiv Darmštata u prvom delu sezone (8:0), dok je protiv Bohuma takođe na Alianc Areni viđena jednako ubedljivija predstava od ove današnje - 7:0.

Tri gola za Bavarce postigao je najbolji strelac Bundeslige Hari Kejn i tako ušao u istoriju kao jedini igrač koji je u jednoj sezoni na četiri meča >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postigao het-trik.

Tako je uvećao prednost na listi najboljih golgetera lige ispred Štutgartovog Girasija - engleski reprezentativac došao je do kote od 30 pogodaka.

On je mrežu nejakih gostiju pogađao u 13, 45+7. i 70. minutu.

Već do poluvremena, kada je Tuhelov tim poveo 3:1, videlo se da su gosti "zreli" za dobru fubalsku lekciju danas - nju su i dobili u nastavku utakmice.

Bajern je u nastavku, u roku od samo 23 minuta, uspeo da psotigne četiri gola i tako poptuno dotuče preposlednji tim na tabelii Bundeslige.

Pored Kejna, mrežu Majnca pogađali su Gorecka u dva navrata, Miler, Musijala i Gnabri.

Bila je ovo još jedna ubedljiva predstava šampiona, posle trijumfalnog prolaska u četvrtfinale Lige šampiona nakon dvomeča sa Lacijem.

Bavarcima, ipak, ni ovakva, još jedna ubedljiva pobeda, neće mnogo vredeti ako Bajer nastavi da maršira kao do sada. Lider Bundeslige ima sedam bodova više od Bajerna i meč više u rukama.

Najuzbudljiviji meč ove runde, za sada, odigrali su Borusija Menhengladbah i Keln - 3:3.

Ova utakmica imala je burnu uvertiru na ulicama grada domaćina veče ranije, gde je došlo do velikog sukoba navijača pa je policija imala pune ruke posla.

Epilog haosa bilo je preko 200 uhapšenih huligana.

Vatre, ali one sportske, bilo je i na terenu gde je sve prštalo od sjajnog fudbala.

Gosti su vodili dva puta (Alidu oba gola), potom je Borusija uzvratila preko svog dvostrukog strelca Haka, preokrenula na 3:2, a poravnanje i konačan rezultat meča doneo je Dauns u 79. minutu.

Inače, sva četiri gola u drugom poluvremenu postignuta su razmaku od 15 minuta.