Izvor: RTS, 27.Jan.2019, 18:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern se mučio sa Štutgartom, a onda je ubacio u "petu"

Fudbaleri Bajerna savladali su Štutgart sa 4:1 u utakmici 19. kola Bundeslige.
Bavarci su rano poveli, već u petom minutu preko Tijaga Alkantare.

Ipak, gosti su izjednačili do poluvremena, prelepim golom Grka Donisa.
I taman kada su gosti pomislili da mogu proći dobro na "Alijac Areni", Bajern je dodao gas i pregazio protivnika.
Gnabri je šutirao, a Gentner skrenuo loptu u svoju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mrežu. Igrao se 55. minut.
Deset minuta kasnije, Robert Levandovski je imao priliku da se upiše u strelce, ali nije iskoristio penal.
Gorecka je povisio na 3:1 u 71. minutu, a Levandovski je ipak uspeo da postigne gol na utakmici, pošto je postavio konačan rezultat u 84. minutu.
Bajern je drugi na tabeli sa 42 boda, šest manje od vodeće Borusije iz Dortmunda.
Štutgart je 16, sa 14 osvojenih bodova.
U drugom današnjem meču, Red Bul Lajpcig je bez problema slavio na gostovanju Fortuni - 4:0.
Poulsen je već u drugom minutu doneo prednost gostima, a 2:0 je već bilo u devetom minutu, kada je Konate pogodio.
Poulsen je postigao svoj drugi gol u 16. minutu, a konačan rezultat postavio je Lajmer u 68.
Lajpcig je četvrti na tabeli sa 34 boda, Fortuna ima 21 bod i nalazi se na 14. mestu.