Izvor: MozzartSport.com, 24.Sep.2021, 22:45

Bajern premoćan za Grojter i sa desetoricom: Domaćin počasni gol proslavio kao pobedu (VIDEO)

Minhenski klub na gostovanju povratniku u Bundesligu upisao siguran trijumf (3:1)

Razgoropađeni Bajern seriju pobeda nastavio je na gostovanju Grojter Firtu i rutinskaom pobedom (3:1) protiv povratnika u elitu dopisao osmo uzastopno slavlje u svim takmičenjima.

Četa Julijana Nagelsmana gostovanje timu koji se posle osam godina vratio u bundesligaško društvo dočekala je u fenomenalnoj formi, a niz efikasnih i veoma ubedljivo izvojevanih pobeda Bavarci su nastavili >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u Firtu.

Mrežu domaćina u 10. minutu je načeo Tomas Miler, posle polukontre po levom boku. Akciju za vođstvo začeo je Liroj Sane proigravši Antonija Dejvisa koji je nakon prodora po boku poslao loptu u srce šesnaesterca gde je, nakon intervencije jedog od defanzivaca, dočekao Miler i poslao u mrežu.

Minimalno vođstvo Bavaraca bilo je na snazi do 31. minuta kada su Sane i Dejvis ponovo pripremili akciju za gol, a ovaj put se u strelce upisao Džošua Kimih preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Planove inspirisanih gostiju nije pokvario grubi prekršaj Bendžamina Pavara nad Džulijanom Grinom za direktan crveni karton u 48. minutu, te je Bajern i sa igračem manje bio rival koji je diktriao tempo što je rezultiralo trećim golom u 68. minutu kada je Kimih uputio centaršut iz slobodnog udarca sa desnog krila, a Sebastijan Grisbek zatresao svoju mrežu.

Borbeni gosti, nemajući šta da izgube, zaigrali su nešto ofanzivnije u završnici susreta uspeli su da u 88. minutu ublaže poraz pogotkom Sedrika Itena, a u kojoj meri im je bio značajan pogodak protiv najboljeg tima u Nemačkoj najbolje svedoči činjenica da su gol Švajcarca proslavili burno sa domaćom publikom, ne mareći za poraz.