Bajern poražen u produžetku – Šilds pogodio trojku za pobedu

Izvor: B92, 02.Okt.2020, 22:34

Košarkaši Olimpije Milano slavili su posle produžetka u Minhenu protiv Bajerna – 81:79.

Još jedna utakmica odigrana je na mali broj poena.

Reprezentativac Srbije Vladimir Lučić ubacio je 12 poena i upisao je 5 skokova.

U prvoj četvrtini gledali smo pravu rezultatsku klackalicu, pošto se igralo koš za koš i nijedna ekipa nije imala više od dva poena prednosti posle prvog minuta igre.

Armani je imao poen prednosti posle prvih 10 minuta, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a vodio je tokom čitave druge četvrtine i na odmor je otišao upravo sa tim poenom prednosti, iako su imali i +5.

Bajern je serijom 6:0 u drugoj četvrtini preokrenuo rezultat i došao do +4.

Trojkom su gosti smanjili taj zaostatak na samo jedan poen, pred početak poslednje deonice.

Nastavila se serija Armanija koji je ponovo imao +4, a do kraja smo videli veliki broj preokreta.

Bajern je imao +2 pred poslednji minut, ali je u završnih 60 sekundi Milano ušao sa +3, zahvaljujući trojci Ševona Šildsa.

Vladimir Lučić pogodio je trojku za vođstvo Bajerna, ali je zatim pogodio za dva Ćaćo Rodriges i otišlo se u produžetak.

Gosti su igrali odličnu odbranu u produžetku i u prva tri minuta Bajern nije postigao koš, pa je Milano imao +4.

Bajern je pred ulazak u poslednji minut smanjio na minus jedan košem Boldvina, da bi posle dobre odbrane Šilds faulirao Vejlera-Baba, koji pogađa oba slobodna bacanja za prednost Bajerna.

Milano je imao poslednji napad, lopta je išla u ruke Ševonu Šildsu, koji na 7 sekundi do kraja pogađa trojku za pobedu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Malkom Dilejni sa 17 poena i 8 asistencija i Kajl Hajns sa 16 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Boldvin sa 18, Đedović i Rejnolds sa po 14 i Lučić sa 12 poena.