Bajern pao sa penala u Menhengladbahu, petarda Dortmunda

Izvor: B92, 07.Dec.2019, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern pao sa penala u Menhengladbahu, "petarda" Dortmunda

Šampion Nemačke Bajern iz Minhena poražen je na gostovanju Borusiji Menhengladbah u susretu 14. kola Bundeslige, 2:1 (0:0).

Bio je to drugi uzastopni poraz za Bavarce pošto su prethodno poraženi i kod kuće istim rezultatom od Bajera iz Leverkuzena, a posle ovog meča, šampion je pao na šesto mesto.

Pobeda je Menhengladbah učvrstila na čelnoj poziciji sa 31 bodom jer je do trijumfa došao i uporni pratilac ekipa Lajpciga i to kod kuće protiv Hofenhajma, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Borusija Dortmunda sa pet lopti u mreži ispratila kući ekipu Fortune iz Dizeldorfa.

Junak meča u Menhengladbahu bio je dvostruki strelac, Alžirac Rami Bansebaini. Golova u prvpom delu nije bilo a onda je u 49. minutu Bajern stigao do prednosti i to preko Ivana Perišića.

Bio je to precizan šut iz okreta sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, prednost gostiju trajala je svega 11 minuta. Igrao se 60. minut kada je Hofman izveo korner a Bansebaini udarcem glavom prosledio loptu u mrežu.

Finiš je bio dramatičan, u 90. minutu Havi Martinez je skrivio penal, dobio je drugi žuti, automatski i crveni karton i Bansebaini je preciznim udarcem sa bele tačke doneo pobedu "Menšu".

Lajpcig je nastavio sa odličnim partijama, ovog puta pobedili su Hofenhajm sa 3:1.

Reprezentativac Timo Verner je u 11. minutu šutem sa desetak metara doneo prednost Lajpcigu, da bi isti igrač iz penala u 52. povisio na 2:0.

Kada je Sabicer u 83. minutu i treći put pogodio mrežu Hofenhajma sve dileme oko pobednika bile su rešene. Istina, Ermin Bičakčić je u 89. minutu uspeo da smanji prednost domaćina, ali to je bilo sve što se tiče Hofenhajma na ovom meču.

U Dortmundu Borusija je konačno odigrala kako su navijači očekivali a ceh je platila ekipa Dizeldorfa (5:0).

Marko Rojs i Džejson Sančo su postigli po dva gola dok je mrežu gostiju uspeo da zatrese i Torgan Azar u 58. minutu.