Bajern opet šampion - BEZ PORAZA do titule

Izvor: Mondo, 23.Jun.2019, 20:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Dejana Radonjića ponovo osvojila prvenstvo Nemačke. Sjajan nastup Vladimira Lučića u utakmici odluke.

Drugu godinu zaredom, košarkaški šampion Nemačke je isti - Bajern Minhen!

Trofejni stručnjak Dejan Radonjić i njegov tim odbranili su naslov prvaka u plej-ofu koji su odigrali bez greške. Najvećeg izazivača i glavnog rivala pobedili su kao i prethodne protivnike - 3:0 u seriji.

U trećoj utakmici finala, posle produžetka, rezultat >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je bio:

Bajern - Alba 93:88 (15:22, 17:24, 19:16, 25:14)

Bilo je drame u završnom meču sezone, ali je epilog bio isti kao i u serijama Bavaraca protiv Ulma u četvrtfinalu i Oldenburga u polufinalu.

Iako su gosti iz Berlina sredinom treće četvrtine imali značajnu prednost (50:36 i 58:43), Bajern je u četvrtoj deonici "topio" zaostatak sve dok nije izjednačio dva minuta pre kraja, trojkom plejmejkera Stefana Jovića i pogotkom veoma zapaženog Vladimira Lučića (71:71).

Bajern je ovim trijumfom osvojio petu titulu u klupskoj istoriji (treću u novijoj, posle 2014. i 2018. godine). Alba ima osam šampionskih naslova, a rekorder Nemačke je Bajer Leverkuzen sa 14 trofeja prvaka. Ipak, poslednju je osvojio 1996. godine, a trenutno igra u drugoj ligi.

U foto-finišu tog kvartala Nihad Đedović je doneo vođstvo Bajernu (73:71), Franc Vagner je odgovorio pogotkom uz Đedovićev faul (73:74), a upravo je Lučić odveo meč u produžetak, važnom trojkom za 76:76 - 41 sekund pre kraja.

Lučić je dao trojku i na startu dodatnog perioda, čime je uveo ekipu u dobar ritam, u kojem se u preostalih pet minuta nije postavljalo pitanje ko će pobediti u okršaju nemačkih saputnika u sledeću sezonu Evrolige.

Bajern: Lučić 23, Đedović 18, Bartel 15, Jović 12, Vilijams 8, Lo 6, Dangubić 4, Buker 4, Radošević 2, Koponen 1, King.

Alba: Siva 21, Timan 13, Gifaj 10, Saibu 8, Gidraitis 8, Hermanson 7, Sikma 6, Volton 5, Noko 4.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.