Bajern izbio na vrh uz rekord Levandovskog, Frajburg jači od Lajpciga

Izvor: B92, 26.Okt.2019, 18:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna su pred svojim navijačima u devetom kolu Bundeslige pobedili Union Berlin sa 2:1.

Tako su izabranici trenera Kovača izbili na čelo tabele, ali daleko od toga da su lagano došli do pobede protiv novajlije u ligi.

Iako su Bavarci poveli u 13. minutu golom defanzivca Pavara, nije išlo tako lako, čak ni pošto je Robert Levandovski u 53. minutu povisio na 2:0.

Time se poljski napadač upisao u istoriju, postigavši makar po jedan gol u prvih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << devet kola Bundeslige. Bio mu je to 13. gol u ligi u ovoj sezoni, 14. u svim takmičenjima.

Uz to, ovo je bio 13. uzastopni prvenstveni meč na kojem je Levandovski zatresao mrežu čime je oborio prethodni rekord koji je bio u vlasništvu Pjera-Ajmerika Obamejanga.

Ipak, Bajern je morao da strepi za ishod jer je Sebastijan Anderson u 58. minutu imao penal, ali ga nije iskoristio.

U samom finišu, tačnije u 86. minutu Polter je iz drugog penala za goste smanjio na 2:1, ali je Bajern izdržao do kraja i slavio pobedu.

Zanimljivo je bilo i u duelu Frajburga i Lajpciga. Domaćin je pobedio sa 2:1 i tako makar privremeno izbio na drugo mesto na tabeli.

Golove za domaći tim postigli su Hofler u nadoknadi prvog dela i Petersen u 90. minutu, dok je dva minuta kasnije počasni gol za "bikove" postigao reprezentativac Lukas Klosterman.

Pet golova viđeno je u Berlinu gde je Hofenhajm slavio protiv Herte (3:2).

Lokadija i Kramarić su u 33. i 38. minutu doneli prednost gostima, da bi se potom Berlinci trgnuli i golovoma Lukebakija u 53. i Salomona Kalua u 69. stigli do izjednačenja.

Ipak, deset minuta kasnije Hubner je bio precizan kojima je doneo gostima sva tri boda.