Bajern igrao viktorije sa Viktorijom

Izvor: B92, 04.Okt.2022, 20:38

Fudbaleri Bajerna savladali su Viktoriju Plzenj rezultatom 5:0, u trećem kolu grupe C Lige šampiona.

Izabranici Julijana Nagelsmana su novom dominantnom partijom stigli do trijumfa i tako se učvrstili na prvom mestu sa devet bodova.

Češki šampion ostao je zakucan za dno tabele, sa nula bodova i nijednim postignutim golom.

Bavarci su na ovom susretu poveli već u sedmom minutu preko Liroja Sanea, koji je dao najlepši pogodak na meču. Bio je to precizan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << udarac levom nogom sa ivice kaznenog prostora.

Ubrzo je Serž Gnabri, posle dodavanja Leona Gorecke, iskoristio situaciju jedan na jedan i duplira vođstvo.

Sadio Mane je, uz malo sreće, probio čitavu odbranu Plzenja i levom nogom zakucao loptu iza leđa Tvrdona.

Do pauze Bajernu je bio poništen još jedan gol, onaj Musijalin, zbog ofsajda.

Sane je na startu nastavka, u 51. minutu, dao i svoj drugi gol, da bi u 59. Čupo-Moting iskoristio novu asistenciju Gorecke.

Dva tima sastaće se i naredne nedelje u Plzenju.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona