Izvor: RTS, 21.Jan.2023, 00:35

Bajern i Lajpcig podelili bodove

Fudbaleri Bajerna i Lajpciga remizirali su 1:1 u meču 16. kola nemačke Bunedslige.
Bajern je propustio priliku da u meču protiv Lajpciga utvrdi lidersku poziciju u najjačoj ligi Nemačke, domaćin je nakon teškog poraza u Superkupu prošle godine uspeo da ostane neporažen na terenu na kom nije dobio Bavarce od 2018. godine.

Bajern je bio bolji rival u većem delu meča. U prvom poluvremenu Bavarci su kontrolisali loptu i igru na sredini >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << terena što im je gol donelo u 30. minutu. Ipak gol je poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Sedam minuta kasnije Čupo-Moting donosi vođstvo svom timu.
Kamerunac sedmim golom za Bajern u sezoni postavlja konačni rezultat na poluvremenu.
Domaćin je nakon odmora zaigrao agresivnije i ofanzivnije pa su do poravnanja rezultata došli sedam minuta nakon nastavka igre u 52. minutu.
Halstenberg je uputio šut koji je je nakon odbitka završio iza leđa Jana Zomera koji je nedavno došao kao zamena za povređenog Nojera.
U sudijskoj nadoknadi, i Lajpcig i Bajern imali su po jednu dobru šansu da dođu do pobede ali je rezultat ostao nepromenjen.