Izvor: RTS, 21.Avg.2022, 19:23

Bajern deklasirao Bohum na gostovanju za vodeću poziciju

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su nadigrali Bohum sa čak 7:0 na gostovanju u u meču trećeg kola Bundeslige i preuzeo vodeću poziciju na tabeli. U prvom današnjem meču Ajntraht Frankfurt i Keln su podelili bodove odigravši 1:1.
Tim Bajerna jeste bio favorit u danapwem meču ali se nije očekivalo da će tako ubedqivo nadigrati domaćine i obezbediti prvo mesto na tabeli Bundeslige.

Sve je bilo završeno serijom od čak 4 gola već u prvom poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a goleadu je već u 5. minutu otvorio Leroj Sane.
Nastavili su je De Lajt u 25., Human u 33. i Mane u 42. minutu, a on je dopunio seriju i petim golom iz jedanaesterca u 60. minutu u drugom poluvremenu. Goleadu je nastavio Kristijan Gamboa pogotkom u 69. minutu a konalnih 7:0 postavio je Granbi u 76. minutu igre.
Zahvaljujući ovoj pobedi Bajern je sa 9 bodova preuzeo vodeću poziciju na tabeli, a Bohum je i dalje na začelju bez osvojenih bodova.
U prvom današnjem meču nastavka trećeg kola Bundeslige Ajntraht Frankfurt i Keln su odigrali 1:1 i podelili bodove.
mečevima na početku kola fudbaleri Verdera savladali su kao gosti, nakon velikog preokreta, Borusiju Dortmund sa 3:2, a pobede su zabeležili Majnc, Hofenhajm i Frajburg.