BUNDESLIGA: Ni “D” od derbija u Gelzenkirhenu (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 21.Nov.2015, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U velikom derbiju 13. kola Bundeslige Bajern je kao gost demolirao Šalke 3:1 (1:1).

Da se igralo samo jedno poluvreme u Gelzenkirhenu mogli bi smo reći da se Šalke dobro držao, ovako Bajern je opet pobedio, ako je to ikome i zanimljiva vest. Bavarci su poveli u 9. minutu kada je Alaba potegao sa više od 20 metara, lopta je na putu ka golu zakačila nekoga i spasa nije bilo za golmana domaćih. Ipak, u 17. minutu Šalke je uspeo da izjednači, povukao je kontu Sane, dodao >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << do Mejera, a ovaj uhvatio na spavanju Nojera i matirao ga šutem sa 16 metara – 1:1.
U drugom poluvrmenu smo manje-više gledali viktorije. Bajern je napadao i zasluženo postizao golove. Drugi u 69. minutu kada je Roben idealno centrirao, a Martinez glavom doneo novu prednost šampionu Nemačke. Tačku na “j” stavio je Miler u 92. minutu posle sjajne soloakcije u kaznenom prostoru Šalkea – 3:1.
(Izvor: RuTube)