BUNDESLIGA: Goleada na Alijanc areni, Bavarci ipak prejaki za Ajntraht (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Maj.2020, 21:01

Bajern u seriji pobeda.

Bajern iz Minhena u pravoj goleadu na Alijanc areni savladao je sa 5:2 (2:0) Ajntraht iz Frankfurta u poslednjem meču subotnjeg programa 27. kola i tako ostvario drugu uzastopnu pobedu od nastavka sezone, dok su gosti pretrpeli drugi poraz u nizu.

Bolji je bio Bajern tokom prvog poluvremena i domaćin je to umeo da iskoristi pošto su Leon Gorecka u 17. i Tomas Miler u 41. minutu postizali golove i obezbedili Bavarcima dva gola viška na velikom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odmoru. Međutim, najzanimljiviji trenuci utakmice us tek trebali da uslede.

¡Gol bávaro! @leongoretzka_ rompe fuegos en el Allianz Arena tras asistencia de @esmuellert_ que suma 17 en la presente temporada de la #BUNDESLIGAxRPP #FCBSGE 1x0 pic.twitter.com/h0931QMypH

— Daniel Fernández (En 🏠) (@FC_Sportivo) May 23, 2020

Tek što se krenulo u drugom poluvremenu Robett Levandovski je u 46. minutu povisio na 3:0 i izgledalo je da će Ajntraht doživeti pravu katastrofu. Ipak, usledilo je opuštanje Bavaraca pa je Martin Hintereger u 52. i 55. minutu postigao dva skoro identičan gola posle ubacivanja iz kornera, a Ajntraht smanjio na 3:2 i uneo neizvesnost u meč.

Bayern Münih 3-2 Eintracht Frankfurt

⚽️ 55' Martin Hintereggerpic.twitter.com/hUI6azVgD9

— Finish Ink Spor (@finishink_spor) May 23, 2020

Kinglsi Koman se u 61. minutu pobrinuo da se pobednik ne dovodi u pitanje pošto je povisio na 4:2, da bi Hintereger postigao i auto-gol u 74. minutu za konačnih 5:2. Filip Kostić i Mijat Gaćinović bili su starteri na ovom meču. Kostić je odigrao ceo meč i pogodio stativu u 83. minutu, dok je Gaćinović zamenjen u 71. minutu, a tri minuta pre toga propustio sjajnu priliku.

¡De héroe a villano! 🙄 Le dio vida a su equipo, pero terminó sepultando las chances de las Águilas: Martín Hinteregger marca en propia tienda. #FCBSGE 5x2 #BUNDESLIGAxRPP pic.twitter.com/WBPjoZ8dtI