BOŠKO NIJE USPEO: Kijanović bez finala na Evropskom prvenstvu u Minhenu

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Avg.2022, 14:11

Završio na 14. mestu.

Srpski atletičar Boško Kijanović nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Minhenu, u trci na 400 metara.

Kijanović je u prvoj polufinalnoj grupi zauzeo sedmo mesto rezultatom 45,88 sekundi. Srpski takmičar je u ukupnom plasmanu završio na 14. mestu.

Najbolji rezultat u polufinalu je ostvario Britanac Metju Hadson-Smit, koji je trku završio za 44,98 sekundi.

Finale trke na 400 metara održava se u sredu uveče.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo

Košarkaši Zvezde pripreme kreću od Dinamika

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Avg.2022

Košarkaški šampion Srbije i ABA lige Crvena zvezda saopštio je danas raspored pripremnih utakmica za predstojeću sezonu...Prvu kontrolnu utakmicu crveno-beli će igrati protiv Dinamika 6. septembra u Beogradu, a tri dana kasnije sledi okršaj sa rumunskog Kluža. Oba meča biće zatvorenog tipa...Ekipa...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Bibić daleko od borbe za medalju – neprikosnoveni Norvežanin

Izvor: B92, 16.Avg.2022

Srpski atletičar Elzan Bibić završio je trku na 5.000 metara na 18. mestu na Evropskom prvenstvu u Minhenu...Bibić je ostvario vreme od 13:39.60 što je daleko od nivoa koji je bio dovoljan da se umeša u borbu za medalje...Slavio je norveški atletičar Jakob Ingebrigsten sa rezultatom 13:21.13...