Izvor: SrbijaDanas.com, 04.Maj.2017, 14:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BOMBA: Sale Đorđević napušta ORLOVE! (FOTO)
Senzacionalnu vest otkrio bivši selektor Svetislav Pešić.
Prema informacijama Svetislava Pešića, Evropsko prvenstvo u Turskoj biće poslednje takmičenje reprezentacije pod vođstvom Aleksandra Đorđevića!
Čuveni trener, koga je Đorđević prošlog leta nasledio u Bajernu, otkrio je u razgovoru za "Vice" da se bliži rastanak selektora i "orlova" i da će Eurobasket 2017 biti poslednja akcija koju će "Sale Nacionale" voditi na klupi reprezentacije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << />
-Za Sašu je možda dobro da vodi i reprezentaciju i klub, ali kada se završi Evropsko prvenstvo, on se, koliko znam, više neće baviti reprezentativnom košarkom, već samo Bajernom - izjavio je Pešić, i dalje dobro upućen u rad Bavaraca, gde je njegov sin Marko prvi operativac kluba.
Pešić je potom još jednom potvrdio tu svoju informaciju.
-Koliko znam i koliko sam informisan, on ima obavezu da vodi reprezentaciju na Evropskom prvenstvu i nakon toga da se bavi klupskom košarkom, što je sasvim normalno, jer je nemoguće voditi klupsku i reprezentativnu košarku. To je praktično nemoguće.
Aleksandar Đorđević selektor je reprezentacije od 2013. godine, a pod njegovim vođstvom Srbija je osvojila svetsko i olimpijsko srebro. Njegov ugovor sa Košarkaškim savezom Srbije, produžen prošle godine, isteći će 2019.
Nastavak na SrbijaDanas.com...








