Izvor: Kurir, 06.Jan.2011, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BOJINOVIĆ: SPREMAN SAM!
Optimista do kraja! Najiskusniji srpski rukometaš Mladen Bojinović veruje da će igrati na Svetskom prvenstvu u Švedskoj, bez obzira na to što je u poslednje vreme imao velikih problema s povredom kolena. Dugi kaže da se oseća dobro, da više ne oseća nikakve bolove
Optimista do kraja!
Najiskusniji srpski rukometaš Mladen Bojinović veruje da će igrati na Svetskom prvenstvu u Švedskoj, bez obzira na to što je u poslednje vreme imao velikih problema s povredom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kolena. Dugi kaže da se oseća dobro, da više ne oseća nikakve bolove, ali da će konačnu reč o njegovom nastupu ipak dati francuski lekari. On je juče doputovao u Srbiju, gde je u Rumi posmatrao kontrolni meč „orlova“ protiv Bosne i Hercegovine.
- Nadam se da ću biti deo ekipe na predstojećem Svetskom prvenstvu u Švedskoj, kako bih pomogao da se ostvari što bolji rezultat. Moje stanje još nije potpuno jasno, mada sam u utorak ceo dan proveo na lekarskim pregledima. Istina je da se osećam dobro, nemam problema s kolenom, lagano počinjem da trčim, ali moraću da prođem još neke testove dok se ne donese konačna odluka - kaže Bojinović i dodaje:
- Sve bi trebalo da bude mnogo jasnije posle završnih pregleda i testova koji su planirani sledeće nedelje, preciznije 12. januara. Naravno, veliki sam optimista, nadam se najboljem i da ću biti deo ovog tima. U svakom slučaju, sve vreme mog boravka u Srbiji biću uz saigrače, kako bih im pružio podršku, a ukoliko vesti budu bile pozitivne, ubrzo ću im se i pridružiti - kaže Bojinović.
Kad je reč o uspehu srpskih rukometaša u Švedskoj, Bojinović se ne razmeće pompeznim obećanjima, već ima samo jednu želju:
- Verujem da ekipa može da se plasira u drugi krug takmičenja, a za dalje ćemo videti - poručuje Bojinović.
Dr Babić: Sve je moguće
Lekar selekcije Srbije Milan Babić kaže da nastup Mladena Bojinovića zavisi isključivo od odluke francuskih doktora.
- Bojinović nam se pridružio i u narednih nekoliko dana ćemo raditi na jačanju kvadricepsa. On je boravio u Francuskoj, gde je podvrgnut pregledima, na kojima je ustanovljeno da u pitanju nije stara povreda, ali je odlučeno da se javi 12. januara kako bi se donela definitivna odluka. Ukoliko se utvrdi da je u pitanju stara potvrda, što tvrde Francuzi, a što je dijagnoza u koju mi sumnjamo, onda neće ići s nama, a ukoliko je nešto drugo, za šta ima indicija, onda postoje šanse da bude deo ekipe - kaže Babić.







