BL: Kiks Bajerna u Hamburgu

Izvor: B92, 20.Sep.2014, 18:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Hamburgera i Bajerna odigrali su bez golova u utakmici 4. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je bio mnogo bolji rival, imao je nekoliko veliki prilika za gol, ali je drugi put ove sezone ostao bez trijumfa.

U ostalim duelima odigranim u subotu popodne najzanimljivije je bilo u Gelzenkirhenu gde su Šalke i Ajntraht odigrali nerešeno 2:2 uz tri crvena kartona.

Hofenhajm je slavio u gostima protiv Štutgarta sa 2:0, Paderborn je bio bolji od Hanovera >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kod kuće sa 2:0, a Augsburg je bio siguran protiv Verdera – 4:2.

Bajern sada posle četiri kola ima ’samo’ osam bodova. Gvardiola je u odnosu na meč sa Mančester sitijem napravio nekoliko promena u startnoj postavi i to se videlo na terenu. Iako su Bavarci imali 69% posed lopte i 13 udaraca ka golu protivnika na kraju je ostalo 0:0.

Šalke je kod kluće gubio od Ajntrahta sa 2:0, uspeo je da se vrati i izjednači, ali je potom ostao sa devetoricom na terenu, pa je na kraju srećan sa osvojenim bodom. Mejer i Rus bili su strelci za goste u prvom poluvremenu, a kod drugog gola asistirao je srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski.

Čupo-Moting je u 40. minutu smanjio, a konačan rezultat postavio je Draksler u 50. U 61. minutu zbog dva žuta kartona je isključen Boateng, a 10 minuta kasnije direktan crveni dobio je i draksler. Na drugoj strani, srpski fudbaler Slobodan Medojević isključen je pet minuta pre kraja.

Na utakmici u Štutgartu poslednjih 15 minuta odigrao je Filip Kostić, ali njegov tim je izgubio do Hofenhajma sa 2:0 golovima Modesta i Elionusija.