BL - Fortuna ume sa favoritima, prvi poraz Dortmunda!

Izvor: Sportske.net, 18.Dec.2018, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borusija iz Dortmunda je poražena prvi put ove sezone u Bundesligi.

Nikad slabija Borusija iz Dortmunda ove sezone.

Tenzija na terenu u porazu Borusije od Fortune u Dizeldorfu, domaći su čekali svoje šanse iz kontri i na kraju dočekali dva gola, za razliku od Borusije koja nije danas uspela da postigne niti jedan gol.

Imali su inicijativu, ali jalovu, iako su uglavom tokom meča imali više od 70% poseda, prvi korner su izveli tek u 76. minutu utakmice.
Lukebakio je u 22. minutu uspeo da postigne vodeći gol na meču, a Cimer je u 54. minutu doneo dva gola prednosti.

Ipak, sjajni Pako Alkaser koji je bio jedan od retkih raspoloženih za igru u Borusiji pored Sanča, uspeva da postigne gol za 2:1 u 81. minutu utakmice. Ipak, nije sprečio prvi poraz Borusije u sezoni.

Volfsburg je uspeo da savlada Štutgart na svom terenu sa 2:0, a oba gola smo videli u prvih 45 minuta igre.

Gilavođi je doneo prednost Vukovima u 24. minutu, da bi Veghost uspeo da postavi konačnih 2:0 u 44.

Dosta zanimljiva utakmica viđena je u Berlinu gde je Herta ugostila Augsburg, a pobednika nije bilo, 2:2.

Hintereger je doveo goste u prednost u 8. minutu, da bi Leki i Duda u periodu od 28-31. minuta uspeli da preokrenu rezultat. Ipak, konačnih 2:2 već pred kraj prvog poluvremena postavlja Ko Dža-Čeol.

Fortuna - Borusija Dortmund 2:1

Herta  Augsburg 2:2

Volfsburg - Štutgart 2:0